Billede er på vej
Business Manager

Anne-Hedvig Baumgarten Olsen

Om Anne-Hedvig Baumgarten Olsen

Anne-Hedvig er Business Manager og understøtter forretningen og ledelsen i Globeteam med struktur, koordinering og tværgående samarbejde. Hun bidrager til at skabe overblik og sikre, at processer fungerer smidigt på tværs af organisationen.

Med en baggrund inden for økonomi og revision og omkring 15 års erfaring fra forskellige lederroller har Anne-Hedvig arbejdet bredt med økonomi, HR, løn, IT og compliance. Det har givet hende en solid forståelse for, hvordan forskellige funktioner spiller sammen, og hvad der skal til for at skabe et godt samarbejde.

Anne-Hedvig er struktureret og pragmatisk og har blik for at forbedre processer, skabe overblik og omsætte komplekse udfordringer til praktiske løsninger. En af hendes styrker er evnen til at bevæge sig mellem strategisk og operationelt niveau, og hun trives med at omsætte strategi til konkrete handlinger. Hun ser sig selv som en brobygger og oversætter mellem ledelsen, forretningen og de forskellige understøttende funktioner.
Nyhedsbrev

Få vores nyhedsbrev

Hold dig opdateret på din virksomheds digitale muligheder med cases og faglige artikler